Motosiklet Hayattır…

20 Eylül 2014/ Hobilerim

Bir akrabanıza, sevdiğiniz ya da tanıdıklarınıza daha da ötesinde çocuklarınıza motosiklet kullanma demeyin… Motosiklet hayattır; kullanmasına izin verin. Özellikle bir motosiklet grubuna girmesini destekleyin. Bilin ki, insanın olduğu yerde sevgi de vardır. Motorsikletçiler dosttur, paylaşımcıdır, özgüvenlidir, özgürdürler ve sizin veremeyeceğiniz bir çok güzel mirası motosiklet ile ilgilenerek alabilir.

Motosiklet, keyiftir…

Rüzgarı bir kez yedin mi, ömür boyu o hissi unutmazsın. Verdiği keyfi ve hissettiğin o konforu anlata anlata bitiremezsin. Seni boğduğunu düşündükleri onca korumayı, giysisi ve kaskı takıp konfor demeni bir türlü anlayamasalar da…

Motosiklet, özgürlüktür…

Canın sıkıldı mı basıp marşa gidersin. İsteğin yere seni en hızlı şekilde götürür. Sıkıldığında sana keyif verir. Gittiğin yerlerde tüm bakışlar sana döndüğünde de “işte bu!..” dersin; tüm o dertler sıkıntılar gider.

Motosiklet, dostluktur…

Yolda, mekanda, grupta, sosyal medyada yani her an karşına çıkabilecek bir yerlerde sıcak bir merhaba ile dost bulmaktır. Motorcu özgüvenlidir, sıcak kanlıdır, girişkendir, akıllıdır, keyfini yaşamasını bilir. Özgürdür sıkıntıya gelemez. Dostları ile yol yapmayı sever. Muhabbetleri bitmek bilmez. Sadece sohbet değildir adına dostluk dediğimiz bağ. Yardımdır, paylaşmaktır, eğlenmektir…

Motosiklet, aşktır…

Demirle aşk olmaz derler ama motorcuysan bindiğin motoru sever, onla konuşur, onla uzun yollar yapmak için can atarsın. Aşka düştün mü bir kere mevsim farketmez onun her köşesini pırıl pırıl yapıp her an yola çıkmak istersin. Çıktığında keyifle sürer, sana bakan gözlerin yetmeyip ikinci kez dönüp bakışını görür daha da keyfe gelirsin.

Motosiklet, isyandır…

Öyle isyan dediysek de hemen negatif alma; özgürlüktür, keyiftir, hissettiğin hazdır. Stresten, keşmekeşlikten, tek düzelikten kaçıştır. Şehrin gürültüsünden, trafiğinden kaçıştır. Kendinle baş başa kalmaktır. Gereksiz düşünceleri dağıtmak, kendini ferahlatmak ve yeniden toparlamak için birebirdir.

Motosiklet, huzurdur…

Bindikçe keyif verir, yol yaptıkça cesaret verir, dost edindikçe güç verir. Kendini sevdirir, özgüven verir. Trafiğe, strese, tek düzeliğe ve keşmekeşe isyan ettikçe özgürlük verir. Her neresinden ele alırsan al, motosiklet hayat çizgine huzur verir.

Motosiklet, özgüvendir…

Motosikletinle bir olursun. Onun gösterişi, ihtişamı sana da yansır. Gücü, torku sanki senmişsin gibi hissedersin. Cesaret işidir yollara meydan okumak, her geziden sonra bir kez daha kendine güvenir daha da uzun bir yol için cesaretlenirsin.

Motosiklet, yaşam tarzıdır…

Yaşadığın her neresi ise tek düzelikten kurtulmaktır. İstediğinde kaçıp gitmektir, kamp yapmaktır. Bir mekan ya da hedef belirleyip oraya gitmek ve başardığını hissetmektir. Kilometrelerce gidip yorulmamaktır. Bindiğin sürece fit kalmak için sprocu kimliğe bürünmektir. Ve eklemeliyim ki; sadece motosiklet kullanarak bile fit kalabilirsiniz 🙂 İnanmıyor musunuz? O zaman deneyin ve siz de görün 😉

Motosiklet, değer vermektir…

İnsanlığa, doğaya, çevreye, trafiğe, saygıya, dostluğa, özgürlüğe değer vermektir. En az karbon salınımı yayar; doğa dostudur. En az mekanik ve plastikle yürür; çevre kirliliği, trafik sıkışıklığı yaratmaz. Motosiklet sürücüsü saygılıdır, dosttur, özgürdür.

Şunu unutmayın ki; motosiklet sürülecekse eğer güvenli sürmesini, eğitim almasını bilmeli ve asla “en iyisini ben yaparım” dememeyi de bilmelisiniz.

teketolgahan-faceBaybars Tolgahan YILMAZ

Bir Cevap Yazın