2010 Yaz Tatilimiz (Ege Turu)

13 Ağustos 2010/ Yaşam

25 Temmuz itibari ile çıktığımız tatilimize ilk olarak Enez’e Yaylaköy e giderek başladık. 2 gün kaldığımız Yaylaköy’de Anne ve Babamın yazlığında konforlu bir başlangıç yaptık.

İlk hedefimiz Bozcaada. Bozcaada da günübirlik kaldık. 1 gün daha kalmak isterdik. Güzeldi. Ardından sahil şeridinden devam ederek Ayvalık üzerinden bir çok sahil kasabasına uğrayarak gezdik.

İkinci konaklama mekanımız ise Foça oldu. Yeni Foça’da 2 gün konakladık. Dalgalı deniz bizi bir sonraki koy bir sonraki koy derken götürdü. 2 günü izmir in bu güzel koylarında doyasıya geçirdik.

Üçüncü nokta ise Çeşme idi. Her noktada balık yedik diyebilirim. Tabi aklımızda kalan ise Çeşme sahilde yediklerimiz gerçekten çok güzeldi ve bir o kadarda pahalıydı 🙂 Altınkum’a da uğradık. Kumu, denizi, havası ile bizi mest etti. Geceyi bacanağımızın yazlığında Güzelbahçe Çamlı’da geçirdik. Sabah erkenden Bodrum’a yola çıktık. Kahvaltımızı güzel bir mekanda yaptık. Gerçektende herşey mükemmeldi.

Son durağımız Göltürkbükü’ne 1 hafta kalacağımız Modalılar sitesine geçtik. Site eski ve gerçekten güzel denize sahili ve iskelesi olan güzel bir site. Havuz ise hemen evimizin yanındaydı.

Oğluşumuz Batuhan nazar değmesin, tatil boyunca hiç bir zorluk çıkarmadı. Dönüşte tatile devam etmesi için onu Enez’e bıraktık. Tatilimizin son günü 08 Ağustos akşamı ise İstanbul’a evimize ulaştık. Toplamda 3000 km ye yakın bir yol yaptık. Fotoğraflara facebook üzerinden ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın